Trzeci sparing..i trzecia wygrana

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

12.02.2017 r.  Wiekowianka Wiekowo - Saturn Mielno 3-2 (1:1) br. Szczygieł Piotr (kr.), Śniadecki Wojciech i Kowalski Damian

Skład: Kapała Marek- Balcerek Karol, Szczygieł Piotr kpt., Kowalski Damian, zaw. test.Gorgol Mateusz, Śniadecki Wojciech, Tulin Patryk, Jaworski Patryk, Ratajczyk Bartłomiej, Rogala Szymon

Po przerwie na zmiany wchodzili: Szmyjda Kamil i Kapłon Damian

Rezerwowi: Szmajdziak Łukasz

Nieobecni:  Szczepaniak Mateusz, Zbylut Kamil i Wilk Mateusz (choroba), Kępka Kamil (służba wojskowa), Hliwa Kacper i Denkiewicz Rafal (studia), Kubicki Szymon i Siwicki Kamil (sprawy osobiste), Parus Marcin i Tatarowicz Krzysztof ( nie stwili się na zbiórkę), Popławski Robert, Malec Jakub, Cisek Jacek i Zoruk Michał (nie podjęli treningów), Radzimowski Kamil (praca zagranicą)

Dzisiejszy przeciwnik był najmocniejszym z którymi przyszło nam dotychczas grać. Jednak zawodnicy nasi dobrze ustawieni przez trenera już od samego początku uzyskali lekką przewagę, której efektem była bramka zdobyta w 15 minucie przez Piotra Szczygła z rzutu karnego. Faulowany w polu karnym przez bramkarza Saturna był Patryk Tulin. Po stracie bramki goście trochę nas przycisnęli i 25 minucie w zamieszaniu po rzucie rożnym wyrównali. Kilka minut później Piotr Szczygieł ponownie z jedenastu metrów  miał szansę na wyprowadzenie nas na prowadzenie, ale jego słabo bity rzut karny obronił bramkarz gości. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie. W drugiej połowie w 60 minucie po szybkiej kontrze akcję prawym skrzydłem zakończył strzałem w długi róg Wojciech Śniadecki. Po utracie bramki Saturn znowu nas trochę przycisnął i przy niepotrzebnej nerwowości przed polem karnym po jednym z rzutów wolnych Jakub Ślusarz doprowadził do remisu. Ale ostatnie słowo należało do nas. W 80 minucie po kontrze i  zamieszaniu najwięcej zimnej krwi w polu karnym zachował Damian Kowalski, który ładnym technicznym strzałem dał nam znowu prowadzenie. Do tego trzeba jeszcze dodać poprzeczkę i nie wykorzystaną sytuację przez Piotra Szczygła w ostatniej minucie meczu. Trenerem Saturna był dobrze nam znany Janusz Studziński. Od dzisiaj zawodnikami naszego klubu stali sie: Mateusz Gorgol, Patryk Jaworski i Bartosz Ratajczyk, którzy jesienią reprezentowali barwy Bałtyku II Koszali/GKS Świeszyno. Witamy na naszym pokładzie. Widać, że pomału krystalizuje się skład, który podejmie walke o utrzymanie się w K.K.O.. Szkoda, że część zawodników mimo złożonych deklaracji i wywiązania się klubu ze wszystkich zobowiązań zachowuje się jak małe dzieci. W sobotę 18 lutego również w Darłowie o godzinie 15,30 zagramy z Błękitnymi W. Głuszek Stary Jarosław. Zapraszamy i mamy nadzieję, że będzie nieco cieplej.