Remis na początek

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Przeciwnikiem naszym był występujący w klasie A miejscowy Strong (w minionym sezonie trzecie miejsce w swojej grupie). Gwoli histori trzeba powiedzieć, że było to pierwsze spotkanie obu drużyn.

30.07.2017 r. Strong Zielnica - Wiekowianka Wiekowo 4:4 (2:2) br. Krupski Dariusz x 2, Sniadecki Wojciech i zaw. test. po 1

Skład: Kapała Marek- Krupski Dariusz, Szczygieł Piotr kpt., zaw. test., zaw. test., zaw. test. (od 60 min. zaw. test.), Sniadecki Wojciech, Gorgol Mateusz, Wilk Mateusz, Kowalski Damian (od 55 min. Denkiewicz Rafał), Ratajczyk Bartosz

Rezerwowi: Szmajdziak Łukasz

Nieobecni: Szczepaniak Mateusz, Hliwa Kacper, Tulin Patryk, Balcerek Karol i Kubicki Szymon (praca), Kępka Kamil (spr. osobiste), Rogala Szymon (kłopoty zdrowotne), Jaworski Patryk i Parus Marcin (szukają klubu)

Z uwagi na duża absencję naszych zawodników trener musiał dokonać licznych roszad w obsadzie niektórych pozycji. Stąd też trudno było się spodziewać z naszej strony płynnej gry, pełnego zrozumienia między zawodnikami i poszczególnymi formacjami. Ale właśnie temu służą mecze kontrolne by to poprawić. Gospodarze pokazali się z bardzo dobrej strony i wcale się nas nie przestraszyli, wręcz odwrotnie. Starali się dłużej i dokładnie grać piłką lub szybko kontrować. Gra więc była bardzo wyrównana, a panujący upał nie zachęcał do szaleńczej walki żadnej ze stron. W 15 minucie po niepotrzebnym faulu w polu karnym gospodarze wykorzystali rzut karny i objęli prowadzenie. Pięć minut później wcześniej faulujący zawodnik testowany strzałem z dystansu doprowadził do wyrównania. Kilka minut później po akcji dwójkowej Bartosza Ratajczyka i Dariusza Krupskiego ten ostatni pięknym strzałem z dystansu tuż przy słupku dał nam prowadzenie, z którego cieszyliśmy się tylko kilka minut, gdy po dużym błędzie Piotra Szczygła gospodarze wyrównali. Wcześniej mocny strzał z wolnego w dobrym stylu obronił Marek Kapała i była to jedyna interwencja na jego poziomie, o pozostałych lepiej szybko zapomnieć. Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy Dariusz Krupski wykorzystał rzut karny podyktowany za zagranie piłki ręką w polu karnym. Chwilę później po ponownym błędzie Piotra Szczygła bliski zdobycia bramki był Damian Dryjer, który pierwsze kroki stawiał w drużynach młodzieżowych Wiekowianki. Pięć minut później Marek Kapała odprowadził wzrokiem piłkę uderzona z dystansu, która płakała lecąc do naszej bramki. Po wyrównaniu gospodarze rzucili się do ataku i zdobyli nawet kolejną bramkę, której jednak sędzia nie uznał, bo "dopatrzył" się faulu na naszym bramkarzu po jego zabawie przed polem karnym. My odpowiedzieliśmy groźny strzałem Piotra Szczygła obronionym przez bramkarza Stronga. Ale co się odwlecze to nie uciecze. Ponowiona przez Piotrka akcja lewą stroną zakończona została celnym strzałem Wojciecha Sniadeckiego. Minutę później strzeliliśmy piątą bramkę, której nie uznał sędzia uważając, że zawodnik nasz był na pozycji spalonej. Był to ukłon w stronę gospodarzy, za  wcześniejszą korzystną dla nas decyzję.  Dziesięć minut przed końcem meczu po błędzie Dariusza Krupskiego, gospodarze strzałem z dystansu wyrównali. Wydaje się, że w tym wypadku lepiej mógł się zachować nasz bramkarz. Był to bardzo pożyteczny dla nas sparing, bo gospodarze jak na ten etap przygotowań i nasz skład postawili nam poprzeczkę dosyć wysoko. Za tydzień sparing z Darłovią, a więc rywalem dużo mocniejszym. Prosimy śledzić naszą stronę, bo nie znamy jeszcze miejsca i godziny rozegrania tego meczu.