PANEL

Przeszli obok meczu.

Ocena użytkowników: 3 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

12.05.2018 r. Pogoń Połczyn Zdrój - Wiekowianka Wiekowo 6:1 (3:0) br. Śniadecki Wojciech

Skład: Kapała Marek - Zacholski Wojciech, Gogół Paweł, Makowski Kamil, Szczygieł Piotr kpt., Kowalski Damian, Gorgol Mateusz, Śniadecki Wojciech, Siwek Konrad, Zawolik Damian, Ratajczyk Bartłomiej

Rezerwowi: Szmajdziak Łukasz

Nieobecni: Krupski Dariusz (kontuzja), Sobura Zbigniew (sprawy osobiste), Rogala Szymon (nie stawił się na zbiórkę), Zbylut Kamil (kontuzja), Zoruk Michał i Płotka Paweł (grali w juniorach starszych)

Żółte kartki: Szczygieł Piotr

Mimo, że to jeszcze wiosna i do gwiazdki bardzo daleko zespół nasz postanowił chojnie obdarowć dzisiejszych gospodarzy. Jako pierwszy rozdawanie prezentów zaczął Damian Kowalski, który w 18 minucie równo z trawą w polu karnym wyciął przeciwnika, co skończyło się rzutem karnym i prowadzeniem gospodarzy. W 27 minucie w niegroźnej sytuacji przy bocznej linii Wojciech Zacholski fauluje przeciwnika, za co gospodarze mają rzut wolny. Do wysokiej piłki wychodzi Marek Kapała, ale jego piąstkowanie prawie na linii pola karnego jest bardzo słabe, chcąc poprawić swój błąd ruszył poza polem karnym do piłki, ale nie zdołał jej wybić na aut i zanim wrócił do bramki, to pierwsza zrobiła to piłka. Pięć minut później w niegroźnej sytuacji w środku pola piłkę stracił Damian Zawolik, co przy bardzo biernej postawie szczególnie środkowych obrońców skończyło się kontrą i utratą trzeciej bramki. Znamienny był tu komentarz do tego trenera, że "tak nawet nie grają juniorzy, a ta liga nie wybacza takich błędów". Mimo mobilizacji w przerwie drugą połowę rozpoczęliśmy fatalnie. Wyprowadzający piłkę Wojciech Zacholski mający inne rozwiązania kopnął ją tak , że ta odbita od przeciwnika wróciła na nasze pole karne, a idący za nią napastnik Pogoni nie miał problemów z pokonaniem naszego bramkarza. Gospodarze prowadząc czterema bramkami i widząc naszą nieporadność w jedym momencie wymienili aż trzech zawodników, którzy niczym specjalnym się później nie wyróżnili, ale przynajmniej w odróżnieniu od naszych zawodników mocno biegali. My natomiast wcale nie zamierzaliśmy zaprzestać rozdawać prezenty, ot widać taki mieliśmy dzisiaj kaprys i gest. W 78 minucie po złym przyjęciu piłki przez Piotra Szczygła i kontrze tracimy piątą bramkę. Na koniec w 83 minucie przy biernej postawie całej drużyny gospodarze kończą dzieło zniszczenia dokładając szóstą bramkę. Chyba mocno rozluźnieni w porę nie zareagowali i po naszej kontrze dwie minuty później Wojciech Śniadecki zdobył przynajmniej honorowego gola. Po meczu niektórzy nasi zawodnicy tłumaczyli się, że to wszystko przez brak zmienników, ale ich biadolenie uciął prezes, który powiedział, że takie tłumaczenie jest  do przyjęcia w sytuacji, kiedy traci się bramki w końcówce meczu , ale nie na jego początku i to na dodatek po tak katastrofalnych błędach. Tak naprawdę dzisiaj to tylko Mateusz Gorgol próbował coś robić, mobilizował pozostałych zawodników, ale nie na wiele to się zdało. Także Marek Kapała poza tym jednym fatalnym błędem spisywał się nieźle broniąc dwie, trzy bardzo trudne piłki. No cóż można powiedzieć ,że takie mecze się także zdarzają, ale od "zawodowców" trzeba dużo wiecej wymagać. Przed nami seria sześciu meczy na własnym boisku. Zaczynamy w najbliższą sobotę z Victorią Sianów rozpaczliwie broniącą się przed spadkiem. Napewno lekko nie będzie.