PARTNERZY

WIEKOWIANKA WIEKOWO
ZSS DOBIESŁAW
www.dobiesław.com
www.remart-wiekowo.pl

Lekko nie było

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

24.11.2018 r. Olimp Złocieniec - Wiekowianka Wiekowo 0:2 (0:0) br. Zacholski Wojciech i Stępniak Krzysztof

Skład: Kapała Marek- Zacholski Wojciech, Szczygieł Piotr kpt., Makowski Kamil, Kaszubski Bartłomiej, Sorbian Daniel, Sobura Zbigniew (od 85 min. Szmajdziak Bartosz), Kowalski Damian, Siarnecki Szymon, Markowski Adrian (od 88 min. Płotka Rafał), Stępniak Krzysztof

Rezerwowi: Szmajdziak Bartosz

Nieobecni: Krupski Dariusz, Lipski Marcin, Śniadecki Wojciech, Ebertowski Michał, Zawolik Damian i Otto Damian (leczą kontuzje), Gogół Paweł (praca), Szewczyk Fabian, Pawlewski Michał, Płotka Paweł, Łopata Sylwester i Zoruk Michał (nie stawili się na zbiórkę)

Żółte kartki: Markowski Adrian

Od samego początku widać było, że gospodarze są mocno zmotywowani i wcale nie zamierzają łatwo oddać punktów. Pierwszy kwadrans to co prawda lekka przewaga naszego zespołu, ale poza trzema rzutami rożnymi nic więcej nie udało się nam zrobić. Po tym okresie głównie za sprawą naszych indywidualnych błędów gospodarze mogli, a nawet powinni zdobyć przynajmniej jedną bramkę. W 18 municie Zbigniew Sobura tak zbierał się do piłki będącej w środkowej strefie boiska, że gospodarze wyprowadzili szybką kontrę i tylko dobrej postawie Marka Kapały zawdzięczamy, że nie straciliśmy bramki. Kilka minut później po błędzie obrony ponownie w opałach był nasz bramkarz, ale teraz wyciągnięty jak struna mógł tylko patrzeć na toczącą się w kierunku dalszego słupka piłkę. Gospodarze nawet krzyknęli "jest", ale jak to często bywa piłka lubi robić różne niespodzianki i tak było też teraz. Bo odbiła się ona od słupka, ale na nasze szczęście tak, że nie przekroczyła linii bramkowej. Świętujący już gola gospodarze nie poszli za piłką, co pozwoliło naszej obronie  wybicie jej w pole. Po tych dwóch ostrzeżeniach więcej tego typu błędów już w tym meczu nie zrobiliśmy. Jeszcze przed przerwą rzut wolny Daniela Sorbiana bramkarz sparował na róg. Druga połowa to bardzo cierpliwa i co nader ważne bardzo uważna gra w obronie naszego zespołu i słabnący po dokonanych zmianach gospodarze. Ostatnie dwadzieścia minut, to spora przewaga naszych zawodników. Najpierw strzał Wojciecha Zacholskiego obronił bramkarz gospodarzy, a następnie po dośrodkowaniu Krzysztofa Stępniaka Adrian Markowski mając przed sobą całą bramkę źle trafił w piłkę, która wysoko poszła nad poprzeczką. W 76 minucie po otrzymaniu na naszej połowie piłki od Szymona Siarneckiegona na rajd zdecydował się Wojciech Zacholski, który niczym w slalomie kapitalnie minął kilku zawodników gospodarzy i wpadł w pole karne. Trącona przez Daniela Sorbiana piłka ponownie znalazła się pod nogami Wojtka, który lekkim lobem umieścił ją w bramce gospodarzy. Jeszcze gospodarze nie ochłonęli po tym ciosie, a było już 2:0, bo po wolnym Krzysztofa Stępniaka piłka minęła las nóg zawodników gospodarzy i naszych i przy słupku wpadła do siatki. Załamani gospodarze w końcówce całkowicie oddali nam inicjatywę i tylko dobrej interwencji bramkarza w 88 minucie zawdzięczają, że nie stracili trzeciej bramki, bo najpierw strzał Daniela Sorbiana i potem dobitka Szymona Siarneckiego zostały przez niego obronione. Lekko nie było, ale jak mówi klasyk takie mecze kiedy nie wszystko idzie należy wygrywać. Tym bardziej, że lista nieobecności jak w każdym poprzednim meczu była bardzo długa. Tym większe złowa uznania dla tych, którzy musieli dźwigać ciężar gry w tej rundzie.

 

Komentarze   

-3 #1 Seba 2018-12-03 13:20
Ale ty chłopie pierdoły piszesz. Żal to czytać.
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

MECZE


 

SENIORZY KLASA OKRĘGOWA

 kowalewice removebg preview

 

 

 

 

 wiekowianka logo do logo
LZS KOWALEWICE WIEKOWIANKA WIEKOWO

Mecz towarzyski

Sobota 27.07.2019 godz. 17,00

BOISKO KOWALEWICE

 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 


    
 

 

 
 

  

 

 


 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 

TABELE

SENIORZY  KLASA OKRĘGOWA
LP ZESPÓŁ M PKT + / -
1.  Astra Ustronie Morskie
     
2.  Bajgiel Będzino        
3.  Błękitni Stary Jarosław
      
4.  Iskra Białogard
      
5.  Kotwica II Kołobrzeg
      
6.  LZS Kowalewice
       
7.  Pomorzanin Sławoborze
      
8. Płomień Myślino
        
9. 
Saturn Mielno
       
10.  Sława Sławno
       
11.  Strong Zielenica
      
12.  Wiekowianka Wiekowo
       
13.  Wieża Postomino
        
14. Wybrzeże Biesiekierz
       
15. Victoria Sianów        
16. Zefir Wyszewo
      
.         

 

JUNIORZY
LP ZESPÓŁ M PKT + / -
1.       
2          
3.         
4.           
5.       
6.         

 

MŁODZIK D1 GR4
LP ZESPÓŁ M PKT + / -
1.       
2        
3.       
4.         
5.        
6        
7.        
8      
9. 
      
10.