PANEL

Brawo..., w walce o sześć punktów lepsza Wiekowianka

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

29.10.2016 r.  Wiekowianka Wiekowo - Lech Czaplinek 2-0 (1-0) Bramki: Patryk Tulin, Marcin Parus,

Skład: Marek Kapała - Piotr Szczygieł kpt., Wojciech Zacholski, Kamil Kępka, Krzysztof Tatarowicz, Wojciech Śniadecki, Patryk Tulin (od 90 min. Jakub Malec), Szymon Kubicki, Marcin Parus, Kacper Hliwa (od 82 min. Kamil Siwicki) , Rafał Denkiewicz (od 53 min. Damian Kowalski).

Rezerwowi: Łukasz Szmajdziak

Nieobecni:  Robert Popławski, Tomasz Hawryluk, Michał Zoruk, Kamil Zbylut i Jacek Cisek (grali w j. starszych), Mateusz Szczepaniak (kontuzja), Paweł Radzimowski (praca zagranicą), Karol Balcerek (praca)

Żółte karki: Rafał Denkiewicz.

Pefekcyjna gra obronna naszego zespołu była kluczem do zwycięstwa w dzisiejszym meczu. Zanim jeszcze mecz się rozpoczął, my już prowadziliśmy. Po akcji prawą stroną Kacpra Hliwy i jego dośrodkowaniu na piąty metr najwięcej sprytu zachował Patryk Tulin, który czubkiem buta skierował piłkę do bramki Lecha. Szybko zdobyta bramka w jakimś sensie ustawiła mecz, ale trzeba pamiętać, że tydzień temu w Bobolicach też szybko objęliśmy prowadzenie, ale kilkanaście minut słabszej gry spowodowało utratę trzech bramek i w konsekwencji porażkę. Dzisiaj tego błędu nie popełniliśmy i do ostatniej minuty zachowaliśmy pełną koncentrację. Grający z silnym wiatrem pierwszą połowę Lech posiadał optyczną przewagę, a gra toczyła się głównie na naszej połowie, ale w odróżnieniu od meczu sprzed tygodnia nie daliśmy się zepchnąć na swoje pole karne. I tak zagęszczaliśmy pole gry, że zawodnicy Lecha poza kilkoma rzutami rożnym, które z uwagi na silny wiatr były bardzo niebezpieczne wypracowali sobie tak naprawdę tylko jedną okazję, ale Marek Kapała piękną powietrzną paradą sparował piłkę na róg. Była to 35 minuta meczu. Trzy strzały w światło bramki nie stanowiły żadnego problemu dla naszego bramkarza. Po zmianie stron goście za wszelką cenę dążyli do wyrównania. Najbliżej tego celu byli w 51 minucie, kiedy to w zamieszaniu podbramkowym nasz nieraz niesforny Marek Kapała znowu pokazał ile znaczy dla drużyny. Po rykoszecie z pięciu metrów w sobie tylko znany sposób odbił ręką piłkę na róg. Atakujący goście bili niczym głową w mur, ale w żaden sposób nie byli w stanie sforsować naszej obrony. Większość ich strzałów była blokowana, a te które przeszły padały łupem Marka. Lech atakując coraz bardziej się odkrywał, a my cierpliwie czekaliśmy na swoją okazję. I się doczekaliśmy. W 69 minucie po szybkim rajdzie prawą stroną  Patryk Tulin przerzucił piłkę na lewą stronę pola karnego prosto pod nogi Marcina Parusa, który takiej okazji nie zmarnował i strzałem pod poprzeczkę podwyższył nasze prowadzenie na 2:0. Po utracie bramki impet ofensywny Lecha zaczął nareszcie słabnąć. Zawodnicy nasi zaczęli coraz wyraźniej przejmować inicjatywę i w 85 minucie mogliśmy prowadzić 3:0, ale Damian Kowalski, który dał dobrą zmianę przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem gości. Dzisiejszym mecz pokazał, że nasi zawodnicy i trener uczą się bardzo szybko i szybko wyciągają wnioski z błędow popełnionych w poprzednich meczach. Każdy mecz dla nas to nowe wyzwania. Tydzień temu strzeliliśmy pierwsze bramki na wyjeździe, dzisiaj był pierwszy mecz, w którym nie straciliśmy bramki. W odróżnieniu od poprzednich meczy dzisiaj zagraliśmy praktycznie w nasilniejszym składzie, co też pewnie miało swoje przełożenie na wynik meczu.Teraz pora na pierwsze wyjazdowe zwycięstwo. Za tydzień jedziemy do Człopy.