Pełna dominacja

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

19.09.2020 r. Saturn Mielno - Wiekowianka Wiekowo 0:5 (0:2) br. Ponurko Mateusz x2, Zawolik Damian, Lipski Marcin i Stępniak Krzysztof po 1

Skład: Markowski Adrian- Kruk Dominik, Gogół Paweł, Wieczorek Adrian, Madejek Masymilian, Sorbian Daniel kpt. (od 80 min. Szynkowski Grzegorz), Zawolik Damian, Pooch Dominik, Ponurko Mateusz, Lipski Marcin (od 75 min. Woronkowicz Dominik), Stępniak Krzysztof (od 65 min. Kowalski Damian)

Rezerwowi: brak

Nieobecni: Szczygieł Piotr i Sobura Zbigniew (leczą kontuzje), Śniadecki Wojciech (wyjazd z trampkarzami), Pawlicki Tomasz

Można chyba powiedzieć, że dzisiaj wszystko nam zatrybiło, ale dzisiaj nie mieliśmy żadnych slabych stron. Była więc pełna koncentracja i perfekcyjna realizacja założeń tatycznych, była skuteczność i cierpliwość w grze, było też wzajemne zrozumienie pomiędzy zawodnikami i wzajemna pomoc i to musiało przynieść wymierne efekty. Od pierwszego gwizdka sędziego to my prowadziliśmy grę i dyktowaliśmy warunki, których jak się później okazało nie byli w stanie spełnić gospodarze. W 16 minucie po rzucie rożnym i sporym zamieszaniou w polu karnym gospodarzy Damian Zawolik główką pokonał bramkarza gospodarzy. Tuż przed przerwą podwyższył nasze prowadzenie Mateusz Ponurko, ale akcję zapoczątkował Marcin Lipski, który przejął piłkę na naszej połowie i podał ją na prawą stronę do Dominika Poocha, który z koleii dograł ją do będącego w polu karnym popularnego "Bigosa". Zanim na dobre rozpoczęła się druga połowa prowadziliśmy już 4:0. Najpierw błąd obrony gospodarzy w 50 minucie wykorzystał Marcin Lipski, który strzałem z dystansu pokonał bramkarza gospodarzy, pięć minut później po wyrzucie piłki z autu przez Dominika Kruka Marcin Lipski dograł piłkę do Krzysztofa Stępniaka, którego techniczny strzał wylądował w bramce tuż przy dalszym słupku bramki   Saturna. Po tych ciosach widać było, że gospodarze byli mocno oszołomieni i nie bardzo wierzyli w końcowy sukces. Starali się jednak strzelić przynajmniej honorowego gola, ale nasi zawodnicy także mocno walczyli by z tyłu mieć zero. Jedną szansę jaką mieli gospodarze zmarnowali w 75 minucie kiedy to po błędzie naszej obrony Adrian Markowski wygrał pojedynek sam na sam, a dobitka zmierzająca do naszej bramki trafiła w plecy Adriana Wieczorka. Wynik spotkania w 80 minucie ustalił Mateusz Ponurko, który wykorzystał błąd obrony i po solowej akcji umieścił po kolejny piłkę w bramce Saturna. Ostanie dziesięć minut to było pilnowanie z naszej strony, by nie stracić bramki, a gospodarze jak przez cały mecz nie mieli pomysłu na chociaż jednego gola. Za tydzień hit kolejki, bo w Wiekowicach zmierzymy się z liderem Zefirem Wyszewo, który do tej pory nie stracił nawet punktu. Będzie się chyba działo.