Wystartowała liga młodzików

Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna

04.09.2022 r. Wiekowianka Wiekowo/Szkoła Dobiesław - Bałtyk II Koszalin 1:4 (1:2) br. samobójcza

Skład: Staniszewski Dawid - Wyrostek Mateusz kpt., Wierzbicki Igor, Sady Aleksander, Boryczka Tomasz, Brzeziński Piotr, Kiełczewski Oliwier, Chyski Kajetan, Sikora Jakub

Rezerwowi: brak

Nieobecni: Jarotek Oliwier, Mrugalski Jakub, Gibuła Michał, Kolanek Maksymilian (nie stawili się na zbiórkę), Sikora Alan (sprawy osobiste)

Po wielu tygodniach przygotowań i intensywnych działań zarządu i trenera udało się nam skompletować zespół, który w dniu dzisiejszym  meczem z Bałtykiem II Koszalin rozpoczął nowy sezon. Jeszcze kilkanaście dni temu istniała realna obawa, że z uwagi na brak zawodników zespół ten nie przystąpi do rozgrywek, ale na szczęście ten scenariusz się nie spełnił, a w zespole zadebiutowało trzech nowych zawodników (Staniszewski Dawid, Wierzbicki Igor i Sady Aleksander). W chwili obecnej kadra  liczy 14 zawodników, ale z różnych względów 5 z nich było nieobecnych na niedzielnym meczu. W tym zestawieniu zespół zagrał po raz pierwszy, i mimo porażki był to dobry mecz. Dwie pierwsze stracone bramki, to trochę przpadku i szczęścia gości. Pierwsza padła po zamieszaniu podbramkowym po rzucie rożnym, druga po  odbiciu się od własnego obrońcy przy próbie wybicia piłki spod naszej bramki. Na słowa uznania zasłużył nasz bramkarz, ktory w 12 minucie obronił najpierw rzut karny, a potem jego dobitkę. W 29 minucie po rzucie rożnym w wykonaniu Jakuba Sikory goście sami sobie strzelili gola. W drugiej połowie  goście wykorzystali dwie okazje i po naszych błędach strzelili bramki, które przypieczętowały ich zwycięstwo. Wielki słowa uznania dla naszych zawodników, że mimo braku zmienników i sporego ubytku sił do samego końca walczyli o jak najlepszy wynik, ale szczególne słowa uznania należą się Dawidowi Staniszewskiemu, Igorowi Wierzbickiemu i Tomkowi Boryczka. Na koniec prośba trenera i zarządu klubu do rodziców dzieci występujących w naszej drużynie, by tak planowali wydarzenia osobiste i rodzinne by umożliwić dzieciom, i udział w zajęciach szkoleniowych, i meczach, i udział w tych wydarzeniach. Uważamy, że  dla dobra wszystkich, a przede wszystkim dzieci można to wszystko będzie pogodzić. W chwili obecnej aktualizujemy zakładkę szkółka, gdzie podana będzie kadra zespołu i terminarz rozgrywek oraz inne przydatne informacje.