PANEL

www.remart-wiekowo.pl

Pokazaliśmy na co nas stać

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

17.05.2023 r. Wiekowianka Wiekowo - GKS Manowo 1:0 (0:0) br. Zawolik Damian

Sklad: Maciejewski Kacper - Kruk Dominik (od 82 min. Szynkowski Grzegorz), Chojnacki Jan, Wieczorek Adrian, Radliński Mikołaj, Sorbian Daniel, Ponurko Mateusz, Pooch Dominik, Zawolik Damian kpt., Stępniak Krzysztof (od 64 min. Bigos Adrian), Lipski Marcin (od 90 min. Szczygieł Piotr)

Rezerwowi: Sobura Zbigniew

Nieobecni: Kowalski Kamil i Szukiełowicz Dominik (praca), Śniedziewski Goran i Gołofit Gabriel (sprawy osobiste)

Żółte kartki: Sorbian Daniel, Radliński Mikołaj i Szynkowski Grzegorz  

Spotkanie należało do tych z gatunku, że goście musieli, a my mogliśmy i to było widać na boisku. Cała różnica polegała na tym jak to zrobić. Każdy zespół miał swój plan na to spotkanie i od pierwszych minut starał się go realizować. Wiedzieliśmy, że goście będą atakować, bo wygrana dawała im pierwsze miejsce w tabeli. My potraktowaliśmy ten mecz bardziej ambicjonalnie, bo to była ostatnia szansa na punkty z zespołem wyżej plasującym się w lidze od nas. Była w nas więc pełna mobilizacja, ale nie było strachu. Wyciągnęliśmy wnioski z pierwszego spotkania z tym zespołem, wiedzieliśmy co będą grać i co jest ich najsilniejszą bronią. Stąd też na boisku od samego początku trwała uporczywa walka, a my wiedzieliśmy, że czas będzie naszym sprzymierzeńcem. Pod warunkiem, że nie popełnimy poważniejszych błędów. Każda upływajaca minuta budowała nasz zespół, który stanowił dzisiaj monolit i wiedział po co wyszedł na boisko. Goście natomiast z każdą minutą tracili swoją pewność siebie, w ich szeregi wkradała się nierwowość i nieporadność. Nie wyglądali na zespół walczący o awans.  Czasami jak się bardzo chce, to nic nie wychodzi. Wydarzenia z pierwszej połowy możemy skwitować dwoma momentami. W 25 minucie rzut wolny Dominika Poocha obronił bramkarz gości, a pięć minut później po błędzie Adriana Wieczorka strzał napastnika gości minimalnie minął słupek naszej bramki. Pomni doświadczeń z poprzedniego z meczu z Darłovią w pierwszej połowie skoncentrowani byliśmy na uważnej obronie, ale nie daliśmy się zepchnąć w swoje pole karne. Oba zespoły miały po kilka rzutów rożnych. ale nikt nie wypracował sobie okazji do zdobycia bramki. Wiedzieliśmy, że w drugiej połowie wraz z upływem czasu goście zaczną podejmować ryzyko ataku wiekszą ilością zawodników i w tym upatrywaliśmy swoje szanse. Tak też było, można powiedzieć, że goście byli dzisiaj mocno przewidywalni, a my byliśmy na to przygotowani i wiedzieliśmy co mamy robić. Sygnałem ostrzegawczym dla nich była sytuacja z 62 minuty, kiedy to strzał Marcina Lipskiego obronił ich bramkarz. Dziesięć minut później miała miejsce kluczowa akcja tego meczu. Po wrzucie z atutu piłka dotarła na lewą stronę pola karnego gości do nie pilnowanego Damiana Zawolika, który po przyjęciu piłki klatką piersiową zabawił się z bramkarzem gości i precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w okienku jego bramki. Goście nie mający już nic do stracenia rzucili się do odrabiana strat, ale nie bardzo mieli pomysł jak to zrobić. Mieli kilka rzutów rożnych i sytuacyjnych strzałów, ale tu na posterunku był nasz bramkarz, który dzisiaj się czuł znakomicie i bardzo pewnie interweniował, czy wpędzał swoich przeciwników w jeszcze większą frustrację. W 85 minucie powinna była paść dla nas druga bramka, ale Adrian Bigos nie trafił w piłkę mając przed sobą tylko bramkarza gości. Mimo doliczonych pięciu minut wynik nie uległ już zmianie i jak pisał jeden z fanów GKS zespół bez pontecjału ograł prawie już pewnego IV ligowca, kóry miał nam na stojąco zaaplikować pięć bramek. Trzeba zawsze mieć wiele pokory i szacunku dla każdego zawodnika i zespołu, bo sport rządzi się swoimi prawami i dlatego jest piękny. Mecz mimo wysokiej stawki szczególnie dla gości toczył się w przyjaznej i sportowej atmosferze. Szczególnie uznanie i podziękowania dla trenera gości, który od momentu pojawienia się na naszym obiekcie, do jego opuszczenia trzymał klasę i stać go było po meczu na wejście do naszej szatni, pogratulowanie naszym zawodnikom wyniku i dobrego meczu. Niby nic szczególnego, niby tak powinno być zawsze, ale sami wiemy, że coraz częściej bywa inaczej dlatego uważamy, że powinniśmy o tym mówić i pisać. Panie trenerze wierzymy, że wywalczy Pan ze swoim zespołem upragniony awans do IV ligi. Zgoła odnienną postawę zaprezentował Pan Prezes GKS Manowo, który najpierw awanturował się z obsługą meczu nie chcąc zapłacić za bilet, potem domagając się jakiejś faktury i strasząc donosem do US za to, że sprzedajemy bilety, by na koniec nazwać nas wieśniakami. No cóż czasami życie płata figle. a powiedzenie pycha kroczy przed upadkiem ma tu jak najbardziej zastosowanie. Wielkie podziękowania dla wszystkich bez wyjątku naszych zawodników i trenera za dziesiejszą taktykę i jej realizację. Tak trzymać. W sobotę spotkanie u nas z Wrzosem Wrześnica.      

MECZE


 

SENIORZY KL. O. GR.3

 logooo.jpg

3 : 2

(3:1)

 

 
WIEKOWIANKA WIEKOWO Gryf Polanów

Mecz  mistrzowski

03.06.2023 r. godz. 14

 Stadion  gminny w  Wiekowicach

 
Koszalin: D1 Młodzik Gr. 8
 

5 : 2

 (1:1)

 

 

 

 

logooo.jpg
Bałtyk Koszalin Wiekowianka Wiekowo/Szkoła Dobiesław

Mecz mistrzowski

04.06.2023 r. godz.13,30

Stadion Bałtyku w Koszalinie

 

 
 

  

 

 

 

 

TABELE

SENIORZY  
LP ZESPÓŁ
M PKT + / -
  1. DARŁOVIA DARŁOWO 29 76 140:20
 2.    GKS MANOWO 29  74 105:17
3.   SŁAWA  SŁAWNO 29 
 61
 53:35
4.  
 WIEKOWIANKA WIEKOWO 29
 58 74:41
  5.
 WYBRZEŻE BIESIEKIERZ 29
50 62:45
6.    ZEFIR WYSZEWO 29  50  68:47
7.    VICTORIA SIANÓW 29  43  71:56
8.   ISKRA  BIAŁOGARD 29  37  51:58
9. 
  VIMOBILIA BĘDZINO 29  37  51:75
10.  SOKÓŁ KARLINO 29  36  68:82
11.  GŁAZ TYCHOWO  29  29  46:75
12  GRYF  POLANÓW  29  28  42:60
13.  RADEW BIAŁOGÓRZYNO   29  25  37:81
14.  KS SIECIEMIN  29  19  39:95
15.  WRZOS WRZEŚNICA  29  18  44:111
16.   ZAWISZA GRZMIĄCA   29  16 31:84

 

 Koszalin: D1 Młodzik Gr. 8
LP ZESPÓŁ M PKT + / -
1. Sława Sławno
19 48 107:32
2.     Zryw Kretomino   19  46  96:21
3.    Gwardia II Koszalin  20  45  127:19
4.   Bałtyk II Koszalin  19  41  65:28
5.   Bałtyk Koszalin   20  38  69:50
6.   UKS Orlik Darłowo
 18 32 82:44
7.   Gwardia Koszalin  20  29 59:54
8. Victoria Sianów  20  24 62:73
9.   MKS Rozwój Koszalin  19 15 39:90
10 Victoria SP 2 Sianów   20  10 36:139
11 Wieża Postomino  19  9 26:118
12. Wiekowianka Wiekowo/Szkoła Dobiesław 19 27:127