PANEL

www.remart-wiekowo.pl

Pokazaliśmy na co nas stać

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

17.05.2023 r. Wiekowianka Wiekowo - GKS Manowo 1:0 (0:0) br. Zawolik Damian

Sklad: Maciejewski Kacper - Kruk Dominik (od 82 min. Szynkowski Grzegorz), Chojnacki Jan, Wieczorek Adrian, Radliński Mikołaj, Sorbian Daniel, Ponurko Mateusz, Pooch Dominik, Zawolik Damian kpt., Stępniak Krzysztof (od 64 min. Bigos Adrian), Lipski Marcin (od 90 min. Szczygieł Piotr)

Rezerwowi: Sobura Zbigniew

Nieobecni: Kowalski Kamil i Szukiełowicz Dominik (praca), Śniedziewski Goran i Gołofit Gabriel (sprawy osobiste)

Żółte kartki: Sorbian Daniel, Radliński Mikołaj i Szynkowski Grzegorz  

Spotkanie należało do tych z gatunku, że goście musieli, a my mogliśmy i to było widać na boisku. Cała różnica polegała na tym jak to zrobić. Każdy zespół miał swój plan na to spotkanie i od pierwszych minut starał się go realizować. Wiedzieliśmy, że goście będą atakować, bo wygrana dawała im pierwsze miejsce w tabeli. My potraktowaliśmy ten mecz bardziej ambicjonalnie, bo to była ostatnia szansa na punkty z zespołem wyżej plasującym się w lidze od nas. Była w nas więc pełna mobilizacja, ale nie było strachu. Wyciągnęliśmy wnioski z pierwszego spotkania z tym zespołem, wiedzieliśmy co będą grać i co jest ich najsilniejszą bronią. Stąd też na boisku od samego początku trwała uporczywa walka, a my wiedzieliśmy, że czas będzie naszym sprzymierzeńcem. Pod warunkiem, że nie popełnimy poważniejszych błędów. Każda upływajaca minuta budowała nasz zespół, który stanowił dzisiaj monolit i wiedział po co wyszedł na boisko. Goście natomiast z każdą minutą tracili swoją pewność siebie, w ich szeregi wkradała się nierwowość i nieporadność. Nie wyglądali na zespół walczący o awans.  Czasami jak się bardzo chce, to nic nie wychodzi. Wydarzenia z pierwszej połowy możemy skwitować dwoma momentami. W 25 minucie rzut wolny Dominika Poocha obronił bramkarz gości, a pięć minut później po błędzie Adriana Wieczorka strzał napastnika gości minimalnie minął słupek naszej bramki. Pomni doświadczeń z poprzedniego z meczu z Darłovią w pierwszej połowie skoncentrowani byliśmy na uważnej obronie, ale nie daliśmy się zepchnąć w swoje pole karne. Oba zespoły miały po kilka rzutów rożnych. ale nikt nie wypracował sobie okazji do zdobycia bramki. Wiedzieliśmy, że w drugiej połowie wraz z upływem czasu goście zaczną podejmować ryzyko ataku wiekszą ilością zawodników i w tym upatrywaliśmy swoje szanse. Tak też było, można powiedzieć, że goście byli dzisiaj mocno przewidywalni, a my byliśmy na to przygotowani i wiedzieliśmy co mamy robić. Sygnałem ostrzegawczym dla nich była sytuacja z 62 minuty, kiedy to strzał Marcina Lipskiego obronił ich bramkarz. Dziesięć minut później miała miejsce kluczowa akcja tego meczu. Po wrzucie z atutu piłka dotarła na lewą stronę pola karnego gości do nie pilnowanego Damiana Zawolika, który po przyjęciu piłki klatką piersiową zabawił się z bramkarzem gości i precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w okienku jego bramki. Goście nie mający już nic do stracenia rzucili się do odrabiana strat, ale nie bardzo mieli pomysł jak to zrobić. Mieli kilka rzutów rożnych i sytuacyjnych strzałów, ale tu na posterunku był nasz bramkarz, który dzisiaj się czuł znakomicie i bardzo pewnie interweniował, czy wpędzał swoich przeciwników w jeszcze większą frustrację. W 85 minucie powinna była paść dla nas druga bramka, ale Adrian Bigos nie trafił w piłkę mając przed sobą tylko bramkarza gości. Mimo doliczonych pięciu minut wynik nie uległ już zmianie i jak pisał jeden z fanów GKS zespół bez pontecjału ograł prawie już pewnego IV ligowca, kóry miał nam na stojąco zaaplikować pięć bramek. Trzeba zawsze mieć wiele pokory i szacunku dla każdego zawodnika i zespołu, bo sport rządzi się swoimi prawami i dlatego jest piękny. Mecz mimo wysokiej stawki szczególnie dla gości toczył się w przyjaznej i sportowej atmosferze. Szczególnie uznanie i podziękowania dla trenera gości, który od momentu pojawienia się na naszym obiekcie, do jego opuszczenia trzymał klasę i stać go było po meczu na wejście do naszej szatni, pogratulowanie naszym zawodnikom wyniku i dobrego meczu. Niby nic szczególnego, niby tak powinno być zawsze, ale sami wiemy, że coraz częściej bywa inaczej dlatego uważamy, że powinniśmy o tym mówić i pisać. Panie trenerze wierzymy, że wywalczy Pan ze swoim zespołem upragniony awans do IV ligi. Zgoła odnienną postawę zaprezentował Pan Prezes GKS Manowo, który najpierw awanturował się z obsługą meczu nie chcąc zapłacić za bilet, potem domagając się jakiejś faktury i strasząc donosem do US za to, że sprzedajemy bilety, by na koniec nazwać nas wieśniakami. No cóż czasami życie płata figle. a powiedzenie pycha kroczy przed upadkiem ma tu jak najbardziej zastosowanie. Wielkie podziękowania dla wszystkich bez wyjątku naszych zawodników i trenera za dziesiejszą taktykę i jej realizację. Tak trzymać. W sobotę spotkanie u nas z Wrzosem Wrześnica.      

MECZE


 

SENIORZY KL. O. GR.3

 BAŁTYK KOSZALIN

11 : 1

(4:0)

 

 

 

 

 
 logooo.jpg

 

Bałtyk Koszalin U-19 Liga makroregionalna

WIEKOWIANKA WIEKOWO

Mecz towarzyski

18.02.2024 r. godz. 16,30

Euroboisko w Koszalinie 

 
Koszalin: D1 Młodzik Gr. 9
 BAŁTYK KOSZALIN

 

   

4 : 0

Mecz towarzyski 17.02.2024 r, godz. 8,30 Euroboisko w Koszalinie  

 

 

 logooo.jpg
Bałtyk II Koszalin Wiekowianka Wiekowo/Szkoła Dobiesław 

 

 

 

 
 

  

 

 

 

 

TABELE

SENIORZY  
LP ZESPÓŁ
M PKT + / -
  1. GKS Manowo
15 39 53:13
 2.     SOKÓŁ KARLINO 15  36 38:18
3.  Zefir Wyszewo 15 
 35
 44:18
4. 
AP Fenestra Kotwica  Kołobrzeg  15
 32
50 :15
  5.
 Gryf Polanów  15
29 44:25
6.   Astra Ustronie Morskie  15
 24  41:24
7.    Sława Sławno 15 
 24
35:22
8.   VIMOBILIA BĘDZINO 15  23  29:28
9. 
 Wiekowianka Wiekowo   15
17
 38:38
10. Wybrzeże Biesiekierz 15  16  22:35
11.   Victoria Sianów   15  15  22:25
12  Radew Białogórzyno   15  12  26:56
13. GŁAZ TYCHOWO   15  11  14:38
14. Pomorzanin Sławoborze  14  10  28:45
15.   Arkadia Malechowo  15  9  19:55
16. ISKRA  BIAŁOGARD  14  2 12:60

 

 Koszalin: D1 Młodzik Gr. 9
LP ZESPÓŁ M PKT + / -
1.  Sława Sławno
11 33 121:8
2.     Bałtyk Koszalin   11  30  67:14
3.  Wieża Postomino  11  24  36:33
4.     Gwardia Koszalin   11 21  67:23
5.  MKS Rozwój Koszalin   11  19  62:31
6.     Zryw Kretomino  11 19 33:16
7.   UKS Orlik Darłowo  11  18 40:61
8.  Żaki Sławno  11  15 44:37
9.    Strong Zielenica  11 9 23:95
10.
Victoria SP 2 Sianów  11  6 26:80
11 Victoria Sianów  11  3 17:78
12. Wiekowianka Wiekowo/Szkoła Dobiesław 11 19:70