Zwycięski sparing

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

29.07.2023 r. Wybrzeże Biesiekierz - Wiekowianka Wiekowo 1:3 (1:1) br. Zawolik Damian, Gabriel Kamil, Ponurko Mateusz po 1

Skład: Maciejewski Kacper - Kruk Dominik, Zdanowicz Marek, Chojnacki Jan, Ponurko Mateusz, Bednarski Patryk, Śniedziewski Goran (od 46 min. Śniadecki Wojciech), Pooch Dominik (od 46 min. zaw. test.), Zawolik Damian kpt., Wojcieszak Mateusz, Szynkowski Grzegorz

W drugiej połowie na zmiany wchodzili: Sobura Zbigniew i zaw. test.

Po trzech treningach i z kilkoma zmianami  w składzie w stosunku do poprzedniego sezonu przystąpiliśmy do pierwszego sprawdzianu przed nowym sezonem. Od początku dominującą rolę wiedli nasi zawodnicy, ale gospodarze także z licznymi zmianami skutecznie się bronili i długo nie pozwalali nam na objęcie prowadzenia. Dopiero w 16 minucie po dośrodkowaniu z prawej strony w wykonaniu Grzegorza Szynkowskiego lekko strącona główką przez Damiana Zawolika piłka trafiła do bramki gospodarzy. Mimo jeszcze kilku okazji do przerwy nie udało się nam strzelić dalszych bramek. Za to gospodarze dosyć niespodziewanie w 37 minucie wyrównali, kiedy to po rzucie wolnym i przedłużeniu piłki główką przez zawodnika gospodarzy wpadła ona obok naszego bramkarza do naszej bramki. W drugiej połowie słabnący gospodarze nie byli w stanie ustrzec się przed błędami i w konsekwencji straconymi bramkami. W 61 minucie po akcji  prawą stroną i dośrodkowaniu Grzegorza Szynkowskiego zamykający ją zaw. test. dał nam prowadzenie. Dwadzieścia minut później po rzucie wolnym bitym przez Mateusza Wojcieszaka, Mateusz Ponurko główką zdobył dla nas trzecią bramkę. W samej końcówce meczu znakomitej sytuacji nie wykorzystał Zbigniew Sobura. W drugiej połowie gospodarze tylko raz poważniej zagrozili naszej bramce, ale na posterunku był nasz bramkarz Kacper Maciejewski. Z różnych wzgledów w sparingu nie uczestniczyło sześciu zawodników przymierzanych do kadry na nowy sezon. We wtorek o 18,30 w Sianowie sparing z Victorią Sianów.