600km i 3 pkt!!!

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Dąb Dębno – Wiekowianka Wiekowo 0-3 (0-1) Bramki: Szynkowski Grzegorz -2, Lipski Marc

Skład:  Marek Kapała, Paweł Gogół, Darek Krupski, Szymon Rogala -kpt., Wojtek Sieradzki, Dominik Pooch, Marcin Parus, Dawid Hyjek, Grzesiek Szynkowski , Marcin Lipski (od 75 min. Grzegorz Gliński) , Patryk Tulin (od 67 min. Patryk Mikita).

Rezerwa: Zbigniew Sobura

Żółta kartka: Wojciech Sieradzki

Nieobecni: Krzysztof Stępniak i Bartłomiej Nowak (pauza za 4 ż.k.), Kamil Siwicki i Szymon Kubicki (nie stawili się na zbiórkę)

Był to najdłuższy wyjazd w historii klubu. By rozegrać mecz musieliśmy pojechać aż do województwa lubuskiego, gdzie swoje mecze z uwagi na remont boiska rozgrywa Dąb. Końcowy wynik to najniższy z możliwych dla gospodarzy wymiar kary, bo gdyby przegrali różnicą pięciu bramek też nie mieliby pretensji. Nasi zawodnicy świetnie ustawieni taktycznie przez trenera od pierwszej do ostatniej minuty z żelazną konsekwencją realizowali swój plan. Dodatkowo zmotywowani byliśmy niezbyt sportowymi działaniami gospodarzy odnośnie miejsca i godziny dzisiejszego spotkania. Już w 4 minucie w znakomitej sytuacji znalazł się Grzegorz Szynkowski, ale sędzia odgwizdał spalonego. Pierwsze 20 minut to lekka przewaga naszej drużyny, ale bez sytuacji bramkowych. Gospodarze w tym czasie mieli niegroźne dwa rzuty rożne. Można powiedzieć, że przez ten czas ustawialiśmy i poznawaliśmy naszego przeciwnika. W 31 minucie Patryk Tulin na prawej stronie zagrał szybką piłkę do Marcina Parusa, którego dośrodkowanie wylądowało przed bramką Dębu na nodze Grzegorza Szynkowskiego i było 1:0. Do końca pierwszej połowy już nic więcej szczególnego się nie działo. Za to drugą połowę zaczęliśmy od mocnego uderzenia. W 47 minucie po kontrze prawą stroną w wykonaniu Grzegorza Szynkowskiego i jego dośrodkowaniu zamykający akcję Marcin Lipski pakuję piłkę pod poprzeczkę bramki gospodarzy. Po tym ciosie gospodarze się już nie podnieśli i mimo, że dużo grali piłką to niewiele mogli zrobić, bo my dzisiaj w każdym elemencie byliśmy od nich lepsi. Starali się jedynie długie piłki wrzucać w nasze pole karne, ale na taki sposób gry my byliśmy przegotowani. I po każdym przyjęciu piłki przeprowadzaliśmy skrzydłami szybkie kontry. W 65 minucie Dariusz Krupski po indywidualnej akcji od środka boiska znalazł się  przed bramkarzem, który w sobie tylko znany sposób odbił piłkę idącą w długi róg. Chwile później strzał i dobitkę Marcina Lipskiego broni bramkarz Dębu, któremu gospodarze mogą dziękować, że stracili tylko trzy bramki. Dobrych dwóch sytuacji nie wykorzystał także Grzegorz Szynkowski. Na ławce trochę martwiliśmy się tymi nie wykorzystanymi sytuacjami. Ale jak mówi przysłowie co się odwlecze to nie uciecze. W 85 minucie po indywidualnej akcji prawą stroną Grzegorz Szynkowski dobił gospodarzy strzałem tuż przy słupku. W końcówce meczu Grzegorz Gliński mając przed sobą tylko bramkarza strzelił w boczną siatkę. Mimo kilku przerw w grze sędzia mając chyba na względzie przedświąteczny czas dokładnie w 90 minucie zakończył to spotkanie. Był to nasz pierwszy mecz w tym sezonie, w którym nie straciliśmy bramki. Swoją grą zawodnicy nasi sprawili sobie i naszym kibicom bardzo miłą świąteczną niespodziankę. Jechaliśmy na ten mecz mocno zmotywowani wolą odniesienia zwycięstwa i to się nam w pełni udało. Dzięki chłopakom będziemy mieli o czym rozmawiać przy świątecznym stole. Był to słodki rewanż za jesienną porażkę.