Napastnicy

1. Adamczyk Jarosław
  2. Gawroński Sławomir
  3. Majewski Jacek

W kilku meczach próbowani byli juniorzy: Dąbrowski Krzysztof, Kosik Sylwester, Sipko Marek, Kołaczek Arkadiusz, Bielecki Mariusz i Jóźwiak Arkadiusz.

Przybyli: Lerka Sylwester, Sabinicz Tomasz, Kołaczek Tomasz, Chyła Tomasz (wychowankowie z drużyny juniorów), Nader Mieczysław (LZS Sieciemin) i Cagowski Paweł (wolny zawodnik)

Ubyli: Kumidor Krzysztof (nie wznowił treningów), Pastwa Adam (Gwardia Koszalin)

2:0 (1:0)

Skład: Grzybak Krzysztof – Staniszewski Henryk, Kiełb Jarosław, Tulin Andrzej kpt., Daniel Krzysztof, Chojnacki Robert, Wolny Sławomir, Siarnecki Dariusz, Sabinicz Tomasz, Adamczyk Jarosław, Gawroński Sławomir

2. 22.08.1993 r.          Wiekowianka Wiekowo – Leśnik Manowo

10:1 (4:1) br. Majewski J.-4, Gawroński S.-3, Adamczyk J.-2, Kiełb J.

Skład: Grzybak Krzysztof – Kępka Andrzej, Tulin Andrzej kpt., Kiełb Jarosław, Daniel Krzysztof, Staniszewski Henryk (od 60 min. Sabinicz Tomasz), Siarnecki Dariusz (od 46 min. Jędraszczyk Arkadiusz), Wolny Sławomir, Majewski Jacek, Gawroński Sławomir, Adamczyk Jarosław

3. 29.08.1993 r.          Legion Dobrzyca – Wiekowianka Wiekowo

1:5 (0:3) br. Majewski J.-2, Jędraszczyk A., Kiełb J., Tulin A.

Skład: Chojnacki Robert – Kołaczek Tomasz, Kiełb Jarosław, Tulin Andrzej kpt., Siarnecki Dariusz, Staniszewski Henryk (od 20 min. Sabinicz Tomasz), Wolny Sławomir, Jędraszczyk Arkadiusz, Majewski Jacek, Gawroński Sławomir, Adamczyk Jarosław

W 20 minucie gry bardzo groźnej kontuzji uległ nasz zawodnik Staniszewski Henryk. Niebezpieczne wejście obrońcy gospodarzy spowodowało u niego złamanie podudzia. Po tej kontuzji Heniu „Kobyłka” Staniszewski nie wrócił już do gry. Heniu dziękujemy Ci za to co zrobiłeś dla Wiekowianki.

4. 05.09.1993 r.          Grot Bonin – Wiekowianka Wiekowo

3:8 (2:5) br. Adamczyk J.-3, Gawroński S.-2, Majewski J.-2,  samobójcza

Skład: Chojnacki Robert – Kępka Andrzej (od 46 min. Siarnecki Dariusz), Kiełb Jarosław, Tulin Andrzej kpt., Daniel Krzysztof, Wolny Sławomir (od 75 min. Szymczak Dariusz), Kołaczek Tomasz, Jędraszczyk Arkadiusz, Majewski Jacek, Gawroński Sławomir, Adamczyk Jarosław

5. 12.09.1993 r.          Wiekowianka Wiekowo – Start Mokre

3:1 (2:0) br. Sabinicz T., Adamczyk J., samobójcza

Skład: Chojnacki Robert – Kępka Andrzej, Tulin Andrzej kpt., Kiełb Jarosław, Daniel Krzysztof, Kołaczek Tomasz, Szymczak Dariusz, Wolny Sławomir, Majewski Jacek (od 11 min. Sabinicz Tomasz), Gawroński Sławomir, Adamczyk Jarosław

6. 19.09.1993 r.          Grot Górawino – Wiekowianka Wiekowo

2:2 (0:1) br. Adamczyk J.-2

Skład: Chojnacki Robert – Kępka Andrzej, Tulin Andrzej kpt., Kiełb Jarosław, Siarnecki Dariusz, Kołaczek Tomasz, Szymczak Dariusz, Wolny Sławomir, Adamczyk Jarosław, Sabinicz Tomasz, Dąbrowski Krzysztof

7. 26.09.1993 r.          Wiekowianka Wiekowo – Passat Bukowo Morskie

2:2 (0:2) br. Majewski J., Kiełb J.

Skład: Chojnacki Robert – Kępka  Andrzej, Siarnecki Dariusz kpt., Kiełb Jarosław, Daniel Krzysztof, Szymczak Dariusz (od 85 min. Sabinicz Tomasz), Kołaczek Tomasz, Jędraszczyk Arkadiusz,  Majewski Jacek, Gawroński Sławomir, Adamczyk Jarosław

8. 03.10.1993 r.          Wrzos Wrzosowo – Wiekowianka Wiekowo

3:2 (3:1) br. Adamczyk J., Kiełb J.

Skład: Chojnacki Robert – Parus Zbigniew, Siarnecki Dariusz kpt., Kiełb Jarosław, Daniel Krzysztof, Kołaczek Tomasz, Szymczak Dariusz, Sabinicz Tomasz, Majewski Jacek, Gawroński Sławomir, Adamczyk Jarosław

9. 10.10.1993 r.          Wiekowianka Wiekowo – Piast Drzonowo

6:4 (2:3) br. Majewski J.-2, Szymczak D., Wolny S., Adamczyk J., Chyła T.

Skład: Chojnacki Robert – Kępka Andrzej, Tulin Andrzej kpt., Kiełb Jarosław, Kołaczek Tomasz, Chyła Tomasz, Szymczak Dariusz, Wolny Sławomir, Sabinicz Tomasz, Majewski Jacek, Adamczyk Jarosław

10. 17.10.1993 r.        MKS Karlino – Wiekowianka Wiekowo

7:1 (5:0) br. Tulin A.

Skład: Chojnacki Robert – Kępka Andrzej, Tulin Andrzej kpt., Kiełb Jarosław, Daniel Krzysztof, Kołaczek Tomasz, Lerka Sylwester, Szymczak Dariusz, Wolny Sławomir. Majewski Jacek, Adamczyk Jarosław

11. 24.10.1993 r.        Wiekowianka Wiekowo – Rossa Rosnowo

3:1 (2:0) br. Majewski J.-3

Skład: Chojnacki Robert – Kępka Andrzej, Tulin Andrzej kpt., Rudzki Jacek, Daniel Krzysztof, Parus Zbigniew, Szymczak Dariusz, Chyła Tomasz (od 75 min. Cagowski Paweł), Majewski Jacek, Kołaczek Tomasz, Sabinicz Tomasz (od 46 min. Adamczyk Jarosław)

12. 31.10.1993 r.        Wybrzeże Biesiekierz – Wiekowianka Wiekowo

2:2 (0:2) br. Tulin A., Adamczyk J.

Skład: Chojnacki Robert – Kępka Andrzej, Tulin Andrzej kpt., Kiełb Jarosław, Daniel Krzysztof, Parus Zbigniew, Jędraszczyk Arkadiusz, Kołaczek Tomasz (od 60 min. Cagowski Paweł), Majewski Jacek, Gawroński Sławomir, Adamczyk Jarosław

13. 07.11.1993 r.        Wiekowianka Wiekowo – Wicher Mierzym

4:6 (3:4) br. Majewski J., Adamczyk J., Parus Z., Sabinicz T.

Skład: Chojnacki Robert (od 46 min. Grzybak Krzysztof) – Parus Zbigniew, Tulin Andrzej kpt., Rudzki Jacek, Daniel Krzysztof, Cagowski Paweł, Adamczyk Jarosław, Kołaczek Tomasz, Majewski Jacek, Gawroński Sławomir, Sabinicz Tomasz

14. 11.11.1993 r.        Zefir Wyszewo – Wiekowianka Wiekowo

1:2 (1:0) br. Majewski J., Tulin A.

Skład: Chojnacki Robert – Kępka Andrzej, Tulin Andrzej kpt., Lerka Sylwester, Daniel Krzysztof, Cagowski Paweł, Kołaczek Arkadiusz (od 46 min. Bielecki Mariusz), Siarnecki Dariusz, Kołaczek Tomasz, Majewski Jacek, Sabinicz Tomasz

15. 14.11.1993 r.        Wiekowianka Wiekowo – Błękitni Stary Jarosław

4:1 (2:0) br. Siarnecki D.-2, Adamczyk J., Majewski J.

Skład: Chojnacki Robert – Kępka Andrzej, Tulin Andrzej kpt., Lerka Sylwester, Rudzki Jacek, Daniel Krzysztof, Siarnecki Dariusz, Kołaczek Tomasz, Majewski Jacek, Sabinicz Tomasz, Adamczyk Jarosław

Runda rewanżowa

Spotkanie towarzyskie

13.03.1994 r.          Passat Bukowo Morskie – Wiekowianka Wiekowo

2:3 (0:2) br. Siarnecki D.-2, Kosik S.

Skład: Grzybak Krzysztof – Kołaczek Arkadiusz (od 40 min. Kosik Sylwester), Lerka Sylwester, Kiełb Jarosław, Daniel Krzysztof, Sipko Marek (od 75 Baran Grzegorz), Wolny Sławomir, Kołaczek Tomasz, Burski Andrzej, Sabinicz Tomasz, Siarnecki Dariusz

Mecze mistrzowskie

16. 20.03.1994 r.        Wiekowianka Wiekowo – Syrena Rymań

4:1 (1:1) br. Sabinicz T., Adamczyk J., Kołaczek T., Kępka A.

Skład: Chojnacki Robert kpt. Kępka Andrzej, Lerka Sylwester, Kiełb Jarosław, Daniel Krzysztof, Kołaczek Tomasz, Adamczyk Jarosław, Wolny Sławomir, Majewski Jacek, Sabinicz Tomasz (od 60 min. Tulin Andrzej), Siarnecki Dariusz

Pierwsza połowa to bardzo wyraźna przewaga naszej drużyny. Cóż z tego jeżeli potrafiliśmy strzelić tylko jedną bramkę (Sabinicz Tomasz). Druga połowa to w dalszym ciągu wyraźna przewaga naszej drużyny, udokumentowana strzeleniem trzech bramek. Na wyróżnienie zasłużyli Lerka Sylwester i Kępka Andrzej.

17. 27.03.1994 r.        Leśnik Manowo – Wiekowianka Wiekowo

4:3 (3:1) br. Adamczyk J.-2, Jędraszczyk A.

Skład: Grzybak Krzysztof – Kępka Andrzej, Kiełb Jarosław, Lerka Sylwester, Daniel Krzysztof, Wolny Sławomir, JędraszczykArkadiusz, Siarnecki Dariusz kpt., Kołaczek Tomasz, Adamczyk Jarosław, Sabinicz Tomasz (od 46 min. Parus Zbigniew)

Jeszcze przed rozpoczęciem meczu wiedzieliśmy, że mecz z wiceliderem i to w dodatku na jego boisku będzie dla nas trudnym sprawdzianem. Przebieg pierwszej połowy potwierdził te obawy. Zawodnicy wyszli na boisko spięci świadomością, że wygranie tego meczu dawało nam drugie miejsce w tabeli i wyprzedzenie właśnie przeciwnika, z którym przyszło  im grać. Trzy stracone w pierwszej połowie bramki gospodarze zdobyli po ewidentnych błędach (jeden bramkarza, dwa obrony). Przesunięcie po przerwie do ataku Arka Jędraszczyka i wejście na boisko za Tomka Sabinicza Zbyszka Parusa, który grał na obronie znacznie poprawiło naszą grę. Zaczęliśmy stwarzać sytuacje bramkowe i strzelać bramki. Przy odrobinie szczęścia mogliśmy ten mecz nawet wygrać, a już na pewno zremisować. Po strzałach Arka Jędraszczyka piłka raz trafiła w poprzeczkę, a drugim razem obrońca gospodarzy wybił ją z linii bramkowej. Do tego po rzucie wolnym wykonywanym przez Jarka Adamczyka bramkarz z największym trudem sparował piłkę na rzut rożny. Jednak tego dnia szczęście sprzyjało gospodarzom.

18. 03.04.1994 r.        Wiekowianka Wiekowo – Legion Dobrzyca

2:3 (0:2) br. Gawroński S., Adamczyk J.

Skład: Chojnacki Robert kpt.– Kępka Andrzej, Lerka Sylwester, Kiełb Jarosław, Daniel Krzysztof, Wolny Sławomir (od 46 min. Tulin Andrzej), Parus Zbigniew, Kołaczek Tomasz (od 60 min. Rudzki Jacek), Majewski Jacek, Gawroński Sławomir, Adamczyk Jarosław.

Wynik tego spotkania był przykrą niespodzianką dla nas wszystkich. W pierwszej połowie powtórzyła się historia z meczu z Leśnikiem Manowo. Koszmarne błędy w obronie i bardzo słaba skuteczność napastników spowodowały, że do przerwy przegrywaliśmy 0:2. Dokonane po przerwie zmiany nieco tylko poprawiły grę. W drużynie brakowało lidera, który w trudnych momentach wziąłby ciężar gry na siebie. Póki co w grze naszej drużyny jest wiele przypadkowości. Mimo gry praktycznie w najsilniejszym składzie przyszło nam wszystkim   przełknąć gorycz porażki na własnym boisku i to z drużyną z dołu tabeli.

19. 10.04.1994 r.        Wiekowianka Wiekowo – Grot Bonin

6:2 (1:2) br. Kiełb J.-2, Adamczyk J.-2, Gawroński S., Tulin A.

Skład: Chojnacki Robert – Parus Zbigniew, Lerka Sylwester, Tulin Andrzej kpt., Rudzki Jacek, Adamczyk Jarosław, Jędraszczyk Arkadiusz, Kiełb Jarosław, Majewski Jacek, Gawroński Sławomir, Sabinicz Tomasz (od 65 min. Daniel Krzysztof

W meczu tym trener dokonał kilku zmian, szczególnie w liniach defensywnych. Mimo tego pierwsza połowa przypominała połowy z pierwszych czterech meczy. Obie stracone bramki to wynik błędów obrony i bramkarza. Napastnicy natomiast nie wykorzystali kilku dogodnych sytuacji. Pewnym usprawiedliwieniem był fakt gry w pierwszej połowie pod bardzo silny wiatr. W drugiej połowie na boisku istniała już tylko nasza drużyna, a ostateczny wynik to najniższy wymiar kary dla gości.

20. 17.04.1994 r.        Start Mokre – Wiekowianka Wiekowo

2:3 (1:2) br. Majewski J.-2, Adamczyk J.

Skład: Chojnacki Robert – Kępka Andrzej, Tulin Andrzej kpt., Rudzki Jacek (kontuzja od 75 min. Daniel Krzysztof), Parus Zbigniew, Kołaczek Tomasz (od  46 min. Nader Mieczysław), Kiełb Jarosław, Sabinicz Tomasz, Majewski Jacek, Adamczyk Jarosław, Siarnecki Dariusz

Tak jak w poprzednich, tak i w tym meczu można mieć sporo zastrzeżeń do gry obronnej drużyny. Strata dwóch, trzech bramek nawet w wygranych meczach to trochę za dużo. Poprawienie tego elementu może znacznie podnieść poziom gry drużyny. Mecz ze Startem jak zawsze był bardzo twardy i zacięty. Konsekwentna i ambitna gra przyniosła nam cenne dwa punkty.

21. 24.04.1994 r.        Wiekowianka Wiekowo – Grot Górawino

3:0 (1:0) br. Sabinicz T.-2, Daniel K.

Skład: Chojnacki Robert kpt. – Kępka Andrzej, Lerka Sylwester, Kiełb Jarosław, Parus Zbigniew, Nader Mieczysław (od 75 min. Szymczak Dariusz), Jędraszczyk Arkadiusz, Daniel Krzysztof, Majewski Jacek, Gawroński Sławomir (kontuzja od 25 min. Sabinicz Tomasz), Adamczyk Jarosław

Mimo, że przeciwnik nie prezentował zbyt wysokiego poziomu do meczu tego przystąpiliśmy mocno skoncentrowani. Nie chcieliśmy powtórki z poprzednich meczy kiedy to po pierwszych połowach musieliśmy gonić wyniki. Jak wiemy kilka razy się to nie udało. Poprawna gra w obronie mimo kilku zmian w linii obrony wymuszonych kontuzjami (Rudzki Jacek) i nieobecnościami (Tulin Andrzej) i w miarę skuteczna gra ofensywna dały nam pewne zwycięstwo. Już dawno nie było meczu, w którym nie straciliśmy bramki.

22. 01.05.1994 r.        Passat Bukowo Morskie – Wiekowianka Wiekowo

2:1 (0:0) br. Adamczyk J.

Skład: Chojnacki Robert kpt.– Parus Zbigniew, Lerka Sylwester, Kiełb Jarosław, Daniel Krzysztof, Kołaczek Tomasz, Jedraszczyk Arkadiusz, Nader Mieczysław, Majewski Jacek, Sabinicz Tomasz (od 55 min. Siarnecki Dariusz), Adamczyk Jarosław

Brak stabilizacji w składzie drużyny zawsze odbija się na poziomie jej gry. Tak dzieje się u nas. Ciągle zmiany są podyktowane głównie tym, że część zawodników z różnych względów nie jeździ na wszystkie mecze. W takiej sytuacji trener musi dokonywać roszad praktycznie we wszystkich formacjach. Tak też było i w tym meczu. Brak konsekwentnej realizacji zadań taktycznych był przyczyną utraty punktów. Mimo polecenia indywidualnego krycia najgroźniejszego i niezwykle skutecznego zawodnika gospodarzy Janusza Kozioła przez naszego obrońcę Jarosława Kiełba zadanie to nie zostało zrealizowane. Efekt był taki, że to on strzelił nam dwie bramki. I mimo prowadzenia mecz przegraliśmy.

23. 03.05.1994 r.        Wiekowianka Wiekowo – Wrzos Wrzosowo

10:2 (3:2) br. Majewski J.-4, Sabinicz T.-3, Jędraszczyk A.-2, Adamczyk J.

Skład: Chojnacki Robert kpt. – Kępka Andrzej, Lerka Sylwester, Kiełb Jarosław, Parus Zbigniew, Kołaczek Tomasz, Nader Mieczysław (od 46 Siarnecki Dariusz), Jędraszczyk Arkadiusz, Majewski Jacek, Sabinicz Tomasz, Adamczyk Jarosław

Do przerwy goście ambitnie i co trzeba dodać dosyć skutecznie opierali się naszej przewadze. Co gorzej przy tradycyjnej już niefrasobliwości naszych obrońców strzelili nam dwie bramki. Druga połowa to absolutna dominacji naszych zawodników i siedem strzelonych bramek.

24. 08.05.1994 r.        Piast Drzonowo – Wiekowianka Wiekowo

8:2 (3:1) br. Adamczyk J.-2

Skład: Chojnacki Robert kpt. – Kępka Andrzej, Lerka Sylwester, Kiełb Jarosław, Parus Zbigniew, Sipko Marek (od 46 min. Kosik Sylwester), Jóźwiak Arkadiusz, Wolny Sławomir, Nader Mieczysław, Siarnecki Dariusz, Adamczyk Jarosław

Brak wielu podstawowych zawodników (Jędraszczyk Arkadiusz, Sabinicz Tomasz, Majewski Jacek, Daniel Krzysztof, Kołaczek Tomasz i Gawroński Sławomir) musiał mieć wpływ na grę naszej drużyny. Zastępujących ich juniorzy Sipko Marek, Jóżwiak Arkadiusz i Kosik Sylwester nie byli w stanie udźwignąć ciężaru gry. Do przerwy było jeszcze jako tako, po przerwie bardzo słabo. Najsłabszym mecz z dotychczas rozegranych i najwyższa porażka.

25. 15.05.1994 r.        Wiekowianka Wiekowo – MKS Karlino

2:1 (1:1) br. Tulin A., samobójcza

Skład: Chojnacki Robert – Parus Zbigniew, Tulin Andrzej kpt., Kiełb Jarosław, Daniel Krzysztof, Wolny Sławomir, Jędraszczyk Arkadiusz, Siarnecki Dariusz, Majewski Jacek, Gawroński Sławomir, Adamczyk Jarosław

Po klęsce poniesionej tydzień temu mimo powrotu do składu kilku podstawowych zawodników do meczu podchodziliśmy z dużymi obawami. Graliśmy z niepokonanym dotychczas w rundzie wiosennej liderem rozgrywek. Dodatkową motywacją do gry była chęć zmazania plamy jaką w rundzie jesiennej była przegrana 1:7 na boisku w Karlinie. Ogromne poświęcenie i wola walki przyniosły nam spory sukces. Drużyna pokazała, że może zagrać dobry mecz i wygrać nawet z liderem.

26. 22.05.1994 r.        Rossa Rosnowo – Wiekowianka Wiekowo

4:2 (3:2) br. Majewski J., Siarnecki D.

Skład: Grzybak Krzysztof – Kępka Andrzej, Tulin Andrzej kpt., Parus Zbigniew, Daniel Krzysztof, Sabinicz Tomasz, Kiełb Jarosław, Siarnecki Dariusz, Majewski Jacek, Gawroński Sławomir, Adamczyk Jarosław

Olbrzymi wysiłek włożony w poprzednim meczu musiał mieć wpływ na postawę drużyny w dniu dzisiejszym. Tym bardziej, że dzisiaj jak i tydzień wcześniej graliśmy „gołymi” jedenastkami. Przy absencji jednego, dwóch zawodników powstaje problem, gdyż brakuje nam wartościowych zmienników. W dalszym ciągu mimo intensywnej pracy trenera część zawodników nie realizuje założeń taktycznych licząc, że jakoś to będzie. Wydaje się, że w drużynie panuje pogląd, że niezależnie ile bramek stracimy, to i tak uda się nam strzelić o tę jedną więcej. Nic bardziej mylnego. Pokazał to dzisiejszy mecz. Bardzo słaba gra obronna, nie realizowanie ustaleń taktycznych były przyczyną kolejnej porażki na wyjeździe. Słaba frekwencja na treningach takich zawodników jak: Adamczyk Jarosław, Gawroński Sławomir, Daniel Krzysztof, Siarnecki Dariusz, Tulin Andrzej i Majewski Jacek, a więc trzonu drużyny powoduje, że obniżają się ich umiejętności techniczne. Bez tego trudno realizować założenia taktyczne. Stąd wiele wzajemnych pretensji do siebie za złe zagrania lub nie wykorzystane sytuacje. Bez poprawy frekwencji na treningach , grając nawet teoretycznie w najsilniejszym składzie będzie nas stać tylko na grę w kratkę. Może to dać tylko miejsce w środku tabeli, nie wyżej. Chcąc osiągnąć więcej należy więcej pracować.

27. 29.05.1994 r.        Wiekowianka Wiekowo – Wybrzeże Biesiekierz

5:3 (2:3) br. Siarnecki D., Jędraszczyk A., Sabinicz T., Kiełb J., Dąbrowski K.

Skład: Chojnacki Robert kpt. – Kołaczek Arkadiusz, Lerka Sylwester, Kiełb Jarosław, Daniel Krzysztof, Kołaczek Tomasz, Jędraszczyk Arkadiusz, Sipko Marek (od 46 min. Dąbrowski Krzysztof), Majewski Jacek, Sabinicz Tomasz, Siarnecki Dariusz

Brak kilku podstawowych zawodników (Adamczyk Jarosław i Gawroński Sławomir) pauza za kartki, (Kępka Andrzej i Parus Zbigniew ) sprawy rodzinne, Wolny Sławomir – choroba zmusił trenera do wystawienia trzech juniorów (Kołaczek Arkadiusz, Sipko Marek i Dąbrowski Krzysztof). Mecz ten miał dwa oblicza. Do 60 minuty przegrywaliśmy 2:3, na dodatek boisko musiał za drugą żółtą kartkę opuścić Jędraszczyk Arkadiusz. Grając w 10 i to pod bardzo silny wiatr drużyna pokazała wielki hart ducha i wyjątkową skuteczność strzelając miedzy 75, a 85 minutą trzy bramki, wygrywając wydawało się, że już przegrany mecz.

28. 05.06.1994 r.        Wicher Mierzym – Wiekowianka Wiekowo

1:3 (0:2) br. Adamczyk J.-2, Majewski J.

Skład: Grzybak Krzysztof – Kępka Andrzej, Tulin Andrzej kpt., Parus Zbigniew, Daniel Krzysztof, Kołaczek Tomasz,  Kiełb Jarosław (od 85 min. Wolny Sławomir), Siarnecki Dariusz, Majewski Jacek, Sabinicz Tomasz (od 70 min. Lerka Sylwester), Adamczyk Jarosław

Mecz, o którym można powiedzieć, że nareszcie taktyka była głównym motorem naszego zwycięstwa. O pierwszego gwizdka sędziego podjęliśmy walkę o opanowanie środka boiska. Przejmowaliśmy wiele piłek, poprawne było krycie. Taka gra odcinała od podań napastników gospodarzy, a presja wywierana na pomocników powodowała, że tracili oni proste piłki. Pozwalało to nam na szybkie kontry, z których zdobywaliśmy bramki. Odnieśliśmy w pełni zasłużone zwycięstwo.

14. 12.06.1994 r.        Wiekowianka Wiekowo – Zefir Wyszewo

4:5 (2:1) br. Majewski J.-2, Adamczyk J., Sabinicz T.

Skład: Chojnacki Robert kpt.– Kępka Andrzej, Lerka Sylwester, Parus Zbigniew, Daniel Krzysztof, Kołaczek Tomasz, Kiełb Jarosław, Siarnecki Dariusz, Majewski Jacek, Sabinicz Tomasz (od 65 min. Kołaczek Arkadiusz), Adamczyk Jarosław

Spotkanie to miało rzadko spotykany przebieg. Do 65 minuty graliśmy bardzo dobrze prowadząc 4:1. Zawodnicy nasi myśleli chyba, że to już koniec meczu i całkowicie stanęli. Goście w kilka minut wykorzystując kardynalne błędy w obronie strzelili dwie bramki i zrobiło się tylko 4:3 dla nas. Widząc naszą nieporadną i bardzo nerwową grę w dalszym ciągu atakowali. Żaden z naszych zawodników nie był w stanie dłużej utrzymać się przy piłce. Taka postawa tylko motywowała gości, którzy poczuli, że mogą ten mecz wygrać. Tak też się stało. Na dwie minuty przed końcem dobili nas strzelając piątą zwycięską bramkę. Porażki tej nie da się w żaden sposób usprawiedliwić ani wytłumaczyć. W ostatnich 25 minutach graliśmy bez taktyki i co gorsze bez głowy.

15. 18.06.1994 r.        Błękitni Stary Jarosław – Wiekowianka Wiekowo

4:1 (0:1) br. Siarnecki D.

Skład: Chojnacki Robert – Kępka Andrzej, Lerka Sylwester, Tulin Andrzej kpt., Parus Zbigniew, Bielecki Mariusz, Kiełb Jarosław, Siarnecki Dariusz, Daniel Krzysztof, Majewski Jacek, Sabinicz Tomasz

Mecz tydzień temu miał bardzo podobny przebieg. Do 60 minuty prowadziliśmy 1:0 grając bardzo spokojnie, kontrolując przebieg wydarzeń na boisku. Zbędna dyskusja Parusa Zbigniewa z  sędzią doprowadziła do wyrzucenia go z boiska. Gospodarze uwierzyli, że jeszcze nie wszystko w tym meczu stracone i mocno natarli na naszą bramkę. Szybko wyrównali i wtedy z naszych zawodników uszło powietrze, tak jak tydzień temu w kilkanaście minut straciliśmy trzy bramki. Jest to drugi mecz, w którym w końcówce tracimy po cztery bramki. Jeżeli z Zefirem Wyszewo można to potraktować jako wypadek przy pracy, to dzisiejsza dotkliwa porażka z jedną z najsłabszych drużyn daje dużo do myślenia. Kłania się tu praca na treningach. Słaba frekwencja powoduje, że drużynie starcza sił na 60 – 70 minut. Jeżeli zauważy to przeciwnik, który ma chociaż trochę więcej sił to kończy to się jak w dwóch ostatnich meczach. Huśtawka formy naszej drużyny może wprawić w chorobę każdego kto ogląda jej mecze. Dobrze, że był to ostatni mecz tego sezonu.

Podsumowanie sezonu

Zestawienie występów w meczach mistrzowskich (30 meczów)