PANEL

Bramki po stałych fragmentach gry

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

26.05.2018 r. Wiekowianka Wiekwo - Korona Człopa 2:1 (1:1) br. Gogół Paweł i Gorgol Mateusz

Skład: Kapła Marek - Wojciech Z., Gogół Paweł, Kępka Kamil, Makowski Kamil (od 75 min. Śniadecki Wojciech), Gorgol Mateusz, Sobura Zbigniew (od 52 min. Rogala Szymon), Kowalski Damian, Siwek Konrad, Ratajczyk Bartłomiej (od 87 min. Płotka Paweł), Szczygieł Piotr kpt.

Rezerwowi: Szmajdziak Łukasz

Nieobecni: Krupski Dariusz (kontuzja), Zawolik Damian (wyjazd zagranicę), Zoruk Michał i Zbylut Kamil (nie stawili się na zbiórkę), Tulin Patryk (praca)

Bez żółtych kartek.

Jakże diametralnie różna była sytuacja od tej z przed roku. To my wtedy w każdym meczu musieliśmy walczyć o życie i ostatecznie na boisku wywalczyliśmy sobie pozostanie w KKO. W tym roku role się odwróciły, co nie oznacza, że pozostałe mecze mogą być odpuszczone i tak było właśnie dzisiaj. Zawodnicy bardzo mocno chcieli się zrewanżować za jesienną porażkę i to się im udało, ale łatwo nie było. Od pierwszych minut widać było, że oba zespoły są mocno zdeterminowane i można było być pewnym, że nikt nikomu nie odpuści. Już w 9 minucie po rzucie wolnym z około 30 metrów mocno zakotłowało się w naszym polu karnym, gdy piłka trafiła w spojenie słupka z poprzeczką. Ostatecznie znalazła się ona w rękach Marka Kapały. W 19 minucie po składnej akcji naszego zespołu strzał Mateusza Gorgola minimalnie minął słupek bramki Korony. Chwilę później po rogu w wykonaniu Zbigniewa Sobury piłka uderzona głową przez Pawła Gogóła wylądowała w bramce gości. Utracona bramka wcale nie załamała gości, wręcz przeciwnie. Goście bardzo dużo biegali i starali się za wszelką cenę wyrównać. W 39 minucie po rzucie wolnym błąd popełnił Wojciech Z., który zamiast wybić piłkę czekał, aż chwyci ją Marek Kapała, ale idący za nim napastnik Korony zdołał ją jeszcze uderzyć z główki. Złapany na wykroku nasz bramkarz mógł tylko patrzeć jak wolno tocząca się piłka ląduje tuż przy dalszym słupku w naszej bramce. Był to typowy gol do szatni. Goście prawie z niczego zdołali wyrównać. Od początku drugiej połowy obie drużyny w dalszym ciągu toczyły bardzo wyrównaną walkę, ale widać było, że ogromny wysiłek włożony przez gości w pierwszej połowie zaczął dawać znać o sobie. To my uzyskaliśmy niewielką optyczną przewagę, ale brakowało wykończenia akcji. Kilkakrotnie groźnie na bramkę przeciwnika szarżował kapitan Piotr Szczygieł, który po jednym ze starć z bramkarzem z trudem powrócił do gry. Goście także próbowali szczęścia, ale nie byli w stanie stworzyć poważniejszego zagrożenia dla naszej bramki. W dzisiejszym meczu w odróżnieniu od gości mieliśmy dłuższą ławkę rezerwowych i to w końcówce meczu zaważyło na ostatecznym wyniku. Pewnym było, że zespół, który strzeli bramkę zostanie zwycięscą tego meczu. Niezykle aktywny dzisiaj Piotr Szczygieł w 85 minucie został w polu karnym sfaulowany przez bramkarza Korony, a moment wachający się sędzia, który wcześniej puścił taką akcję pokazał na jedenasty metr. Pewnym egzekutorem karnego okazał się Mateusz Gorgol. Mając z takim trudem zdobyte prowadzenie już do końca meczu graliśmy niezwykle odpowiedzialnie i mimo prób gości utrzymaliśmy ten wynik. Wielkie podziękowania dla całego zespołu za ambitną walkę i serce zostawione na boisku. Już w czwartek 31 maja o godzinie 14 zagramy na naszym boisku zaległy z jesieni mecz z wiceliderem Orłem Wałcz. Może być bardzo ciekawie. Trzeba jeszcze dodać, że tym zwycięstwem zapewniliśmy sobie pewne utrzymanie, niezależnie ile drużyn spadnie z czwartej ligi.